Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiony towar nie trafi na rynek

Data publikacji 30.04.2013

Podkoszulki, spodnie dresowe, czapki i bluzy z kapturem oferowała swoim klientom 48-letnia kobieta na terenie podległym Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Pragi Północ zabezpieczyli towar, który szacuje się na wartość obrotową ponad 16.000 zł. Wyroby okazały się podróbkami, bezprawnie opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Kobieta usłyszała już zarzut.

Północnoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zabezpieczyli od 48- letniej kobiety towar, który od razy zwrócił ich uwagę. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez kobietę mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży podkoszulki, spodnie dresowe, czapki i bluzy z kapturem nie miały wiele wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości obrotowej ponad 16.000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów. 48-latka usłyszała zarzut nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Zgodnie z artykułem 305 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

ms/ps

Powrót na górę strony