Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z „trefnymi” papierosami na bazarku

Data publikacji 26.04.2013

7200 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy oferowali do sprzedaży na terenie miejskiego targowiska w Wołominie 21-letni Arkadiusz A i 22-letni Marcin R. Obaj już zostali przesłuchani, zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz grozi im grzywna i przepadek mienia.

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy uzyskali informację dotyczącą sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu. Papierosami mieli handlować dwaj młodzi mężczyźni na terenie miejskiego targowiska w Wołominie.

Policjanci podjęli obserwację bazaru. Już po chwili zauważyli mężczyznę z plecakiem, który oferował do sprzedaży papierosy klientom targowiska. To tylko potwierdziło informację o handlu wyrobami tytoniowymi. Podczas kontroli bagażu, jaki posiadał 21-letni Arkadiusz A. funkcjonariusze ujawnili 129 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W trakcie dalszych czynności na terenie bazarku w pobliżu stosika z wędlinami policjanci ujawnili kolejny plecak i torbę materiałową z zawartością 234 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Ustalenia, jakie przeprowadzili funkcjonariusze pozwoliły im na zatrzymanie 22-letniego Marcina R. jako osoby podejrzewanej o współudział w handlu papierosami pochodzącymi z kontrabandy.

21 i 22-latek trafili do wołomińskiej komendy, gdzie zostali przesłuchani, a zabezpieczony towar w ilości 7200 sztyk papierosów do policyjnego depozytu. Za handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzowych grozi kara grzywny i przepadek mienia.

ea/ts

Powrót na górę strony