Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał pracowników szkół i przedszkoli

Data publikacji 16.04.2013

Śródmiejscy policjanci zatrzymali po raz kolejny 20-letniego Łukasza K. Tym razem mężczyzna, odwiedzając szkoły i przedszkola w Śródmieściu okradał pracowników tych placówek. By nie wzbudzać podejrzeń Łukasz K. zabierał ze sobą wózek dziecięcy z 1,5-rocznym synkiem. Już usłyszał dwa zarzuty kradzieży, odpowie również za wykroczenie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Śródmiejski patrol został wezwany do szkoły na ul. Szwoleżerów. Policjanci zastali na miejscu znanego im doskonale 20-letniego Łukasza K., który ukradł jednej z pracownic portfel. Mężczyzna przyszedł do szkoły z wózkiem dziecięcym i udawał troskliwego ojca. Pod nieuwagę jednej z pracownic wyjął z torebki portfel.

Policjanci zatrzymali 20-latka. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyzna był nie tylko w szkole, ale również w przedszkolu przy Czerniakowskiej. Tam okradł dyrektorkę, wyciągając z torby ponad 1300 zł. To nie jedyny występek złodzieja. Okazało się, że w tym samym przedszkolu okradł również jedną z wychowawczyń. Za każdym razem złodziej pojawiał się z wózkiem.

Łukasz K. przyznał się do obu przestępstw i wykroczenia. W śródmiejskiej komendzie usłyszał zarzuty kradzieży.

20-latek jest bardzo dobrze znany śródmiejskim policjantom. W marcu był zatrzymywany za włamanie do pokoju hotelowego i kradzież pieniędzy studentkom oraz za wielokrotne okradanie starszych osób pod legendą „załatwienia potrzeby fizjologicznej”.

ea/ah

Pliki do pobrania

  • 3.16 MB
Powrót na górę strony