Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafnie wytypowali sprawcę 18 kradzieży

Data publikacji 05.04.2013

Policjanci Pragi Południe zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy. Mężczyzna został trafnie wytypowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Dalsze czynności policjantów doprowadziły do ustalenia, że 39-latek ma na swoim sumieniu jeszcze kilkanaście innych kradzieży. Jego łupem padały pieniądze, telefony komórkowe i portfele. Tomasz R. usłyszał łącznie 18 zarzutów kradzieży. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Południowoprascy policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, prowadząc czynności w sprawie kradzieży pieniędzy ze sklepowej kasy, jako sprawcę wytypowali 39-letniego mężczyznę. Podejrzewany o kradzież mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania. Tomasz R. trafił do policyjnej celi.

Dalsze czynności podjęte przez policjantów doprowadziły do ustalenia, że nie tylko tą kradzież zatrzymany mężczyzna ma na swoim sumieniu. Funkcjonariusze przeanalizowali podobne sprawy i szybko ustalili, że 39-latek dokonał również wielu innych podobnych kradzieży. Mężczyzna działał zawsze w podobny sposób i wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonych dokonywał kradzieży portfeli, telefonów komórkowych i pieniędzy. Ponadto policjanci ustalili, że podejrzany o kradzieże mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy.

Tomasz R. usłyszał łącznie 18 zarzutów kradzieży i został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem.

Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/pp

Powrót na górę strony