Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczny pościg za sprawcą rozboju

Data publikacji 04.04.2013

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych policjanci Komisariatu Kolejowego w Warszawie dokonali zatrzymania 30-letniego Daniela S., który na dworcu PKP Warszawa Wschodnia napadł na jednego z podróżnych i zabrał mu portfel. Sprawca po napaści rzucił się do ucieczki, jednak zdesperowany, okradziony mężczyzna udał się w pościg za nim. Kiedy go dogonił, przestępca odwrócił się i uderzył go w twarz. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie skierowano patrol Policji.

Funkcjonariusze Komisariatu Kolejowego natychmiast udali się w miejsce zdarzenia. Opis wyglądu sprawcy zarejestrowany przez kamery monitoringu był na tyle czytelny i charakterystyczny, że policjanci bez chwili wahania zaczęli kontrolę znanych im miejsc w które mógł zbiec przestępca. Jednym z takich miejsc w które policjanci postanowili udać się jak najszybciej był pobliski Dworzec PKP Warszawa Wileńska.

Nieopodal dworca rozpoznali mężczyznę odpowiadającemu podanemu rysopisowi. Ten był tak zaskoczony błyskawicznie przeprowadzoną akcją, że nie próbował nawet uciekać. 30-latek w trakcie zatrzymania przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za popełniony czyn grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

a.w./ps

Powrót na górę strony