Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili, okradli i korzystali z karty zbliżeniowej – teraz wpadli

Data publikacji 29.03.2013

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które na początku grudnia ubiegłego roku napadli na klienta jednego z klubów w centrum. Mężczyzna został pobity i okradziony. Sprawcy przez dłuższy czas korzystali z karty zbliżeniowej pokrzywdzonego. 37-letni Piotr J. spędzi najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie. Jego wspólnik odpowie za pomocnictwo przy oszustwie. Mężczyznom grozi odpowiednio do 12 i 8 lat pozbawienia wolności.

Do komendy przy ul. Wilczej 9 grudnia zgłosił się mężczyzna, klient jednego z klubów w centrum. Poinformował funkcjonariuszy, że 6 mężczyzn zaatakowało go, dotkliwie pobiło i ukradło portfel wraz z kartami kredytowymi. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu pracowali nad sprawą przez dłuższy czas. Sprawdzali każdy ślad, który mógł ich zaprowadzić do sprawców. jak się okazało ofierze skradziono m.in. kartę zbliżeniową pay pass, z której ktoś zaczął intensywnie korzystać.

Funkcjonariusze ustalili, że kartą dysponuje 37-letni Piotr J. Ustalili również, że kartę dał mu zaraz po rozboju 23-letni Krzysztof K., który kilka dni temu opuścił areszt, gdzie przebywał od stycznia w związku z innymi przestępstwami.

Operacyjni zatrzymali obu mężczyzn w mieszkaniu przy Górnośląskiej i przewieźli do komendy. 37-letni Piotr J. usłyszał zarzuty rozboju i kilkudziesięciokrotnym posłużeniu się kartą zbliżeniową. Śródmiejski sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


Krzysztof K. usłyszał zarzuty pomocnictwa w oszustwie dokonanym przez Piotra J. Mężczyźnie za ten czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
ah
 

Powrót na górę strony