Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad i włamanie

Data publikacji 22.03.2013

Policjanci z Pomiechówka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 20 lat, mieszkańców powiatu nowodworskiego, którzy podejrzani są o dokonanie napadu i włamania. Obaj usłyszeli zarzut rozboju i kradzieży z włamaniem. Sprawa trafiła do sądu, który na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

18 marca tego roku do komisariatu policji w Pomiechówku trafiło zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego, z którego nieznani sprawcy ukradli około 900 zł.  Wyjaśnienieniem sprawy zajęli się miejscowi policjanci. Dzięki działaniom mundurowych ustalono i zatrzymano dwóch podejrzanych mężczyzn.

W trakcie dochodzenia okazało się, że te same osoby prawdopodobnie pięć dni wcześniej (13 marca br.) dokonały napadu na terenie gm. Pomiechówek na 77-letniego mężczyznę,  Wtedy późnym wieczorem zamaskowani mężczyźni weszli do samotnie mieszkającego starszego mężczyzny, pobili go i skrępowali. Następnie splądrowali mieszkanie zabierając około 2000 zł. Pokrzywdzony 77-latek został przewieziony do szpitala.

Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi. Wczoraj, na wniosek śledczych, sąd wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za rozbój i włamanie grozi do 12 lat wiezienia.

sk.to

Powrót na górę strony