Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór za narkotyki

Data publikacji 22.03.2013

Kryminalni z Piaseczna zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie i handel narkotykami. Magdalena O. i Marcin A. w kuchni za termą urządzili sobie magazyn, gdzie składowali środki odurzające. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 40 gramów poporcjowanej heroiny. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania i rozprowadzania środków odurzających, decyzją prokuratury zostali objęci policyjnym dozorem. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy od pewnego czasu realizowali czynności w związku z uzyskaną informacją o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta prawdopodobnie dochodzi do handlu narkotykami. Działania operacyjne pozwoliły funkcjonariuszom na wytypowanie osób mogących mieć związek ze sprawą. Zebrany materiał wskazywał, że osobami które mogą posiadać narkotyki i zajmować się ich rozprowadzaniem jest Magdalena O. i Marcin A.

Kryminalni przed wytypowanym mieszkaniem urządzili zasadzkę. Najpierw zatrzymali kobietę, gdy wychodziła z domu. Podczas przeszukania jej ubrania funkcjonariusze ujawnili działkę heroiny. Na tym nie koniec. W domu policjanci znaleźli ukryte w kuchni za termą kolejne poporcjowane narkotyki. Policjanci w sumie zabezpieczyli ponad 40 gramów heroiny.

Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin później i przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalają teraz, gdzie 22-latka i 30-latek kupowali narkotyki. Wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania i rozprowadzania środków odurzających, decyzją prokuratury zostali oddani pod dozór policyjny. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

ea/hkk

Powrót na górę strony