Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka włamywaczy

Data publikacji 15.03.2013

Filipowi P. i Leszkowi B. nie uda się uniknąć odpowiedzialności karnej za kradzież z włamaniem. Ich łupem padły rzeczy o wartości około 9 000 złotych Wspólnicy wpadli w ręce bielańskich kryminalnych, kilka minut po włamaniu. Wobec obu zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Do pierwszego włamania do mieszkania przy ulicy Heroldów pod koniec lutego. Włamywacze do lokalu dostali się poprzez wyważenie drzwi balkonowych. Jeden ze sprawców pakował wartościowe rzeczy z mieszkania, drugi stał „na czatach”. Włamywacze zabrali wartościowy biżuterię i pieniądze. Właściciel wycenił straty na około 2 000 złotych.

Dwa tygodnie później włamywacze znowu postanowili w łatwy sposób zdobyć pieniądze. Sposób ich działania był niemalże identyczny. Tym razem z mieszkania wynieśli sprzęt, monety okolicznościowe i biżuterię o wartości około 7 000 złotych.

Funkcjonariusze przez kilka tygodni prowadzili czynności operacyjne zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców włamań. Ich ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty. W wyniku podjętych działań zatrzymali Filipa P. i Leszka B. kilka minut po kolejnym włamaniu. Sprawcy zbyt długo nie cieszyli się swoim łupem, gdyż obaj trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni odzyskali znaczną część rzeczy, które zostały skradzione.

31-letni Leszek B. i 26-letni Filip P. usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Obaj byli już notowani i karani za to przestępstwo. Leszek B. pod koniec zeszłego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie przebywał również za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem, więc teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Filip P. dodatkowo usłyszał zarzut za niestosowanie się do wyroku sądu, który orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami obowiązujący go do 2015 roku.

Wobec obu sprawców sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni mają na swoim koncie znacznie więcej kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie całej Warszawy.

eb.to


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.73 MB)

Powrót na górę strony