Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13 zarzutów za kradzieże metodą na „wyrwę”

Data publikacji 14.03.2013

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże metodą na tzw. „wyrwę”. Mężczyzna został zatrzymany w związku z czynnościami operacyjnymi prowadzonymi w sprawie kradzieży torebek. 26-latek jest znany południowopraskim policjantom i był już zatrzymywany za podobne przestępstwa. Michał R. usłyszał łącznie 13 zarzutów, do których się przyznał. Prokurator zadecydował o objęciu 26-latka policyjnym dozorem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komendy przy Grenadierów przyjęli w ostatnim czasie kilka zgłoszeń od kobiet, którym nieznany sprawca ukradł torebki. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawca przestępstw działał zawsze w ten sam sposób. Młody mężczyzna podbiegał do niczego niespodziewających się kobiet, po czym wyrywał im torebki i uciekał. Sprawą kradzieży torebek zajęli się policjanci wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Policjanci połączyli ze sobą sprawy i intensywnie rozpoczęli ustalanie sprawcy tych przestępstw.

W wyniku czynności operacyjnych, funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy kradzieży i rozpoczęli jego poszukiwania. Mężczyzna podejrzewany o kradzieże został zauważony przez policjantów w okolicy, w której doszło do kilku kradzieży. Na widok policjantów, młody mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali 26-latka. Podczas zatrzymania, mężczyzna stawiał opór ale został szybko obezwładniony przez policjantów. Michał R. został doprowadzony do policyjnej celi.

Zebrany w sprawie kradzieży torebek materiał procesowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi 13 zarzutów kradzieży. Michał R. przyznał się do wszystkich zarzutów i został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem.

Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/pp
 

Powrót na górę strony