Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za posiadanie ponad 100 gramów marihuany

Data publikacji 11.03.2013

Policjanci z Pragi Południe doprowadzili do prokuratury mężczyznę podejrzanego o posiadanie ponad 100 gram marihuany. 41-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania odrzucił torbę foliową, w której policjanci ujawnili susz roślinny. Po przeprowadzonym badaniu, okazało się że zabezpieczony susz to marihuana. Jacek P. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego się przyznał. Prokurator objął 41-latka policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjantów z Komendy Głównej Policji przebywających na terenie Pragi Południe zwrócił mężczyzna, który zachowywał się w sposób podejrzany. Mężczyzna sprawiał wrażenie, że chce coś ukryć. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co wzbudziło takie zaniepokojenie mężczyzny. Gdy policjanci podeszli do 41-latka, mężczyzna odrzucił od siebie torbę foliową. Jak się okazało, w torbie znajdował się susz roślinny. W związku z podejrzeniem, że susz roślinny to narkotyk, policjanci zabezpieczyli odrzuconą torbę i wraz z mężczyzną udali się do komendy. Po przeprowadzonym badaniu, okazało się że zabezpieczony susz to marihuana. W sumie w torbie znajdowało się ponad 100 gram narkotyku. Jacek P. trafił do policyjnej celi.

Dalsze czynności przeprowadzili południowoprascy policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, którzy doprowadzili Jacka P. do prokuratury, gdzie 41-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

pp

Powrót na górę strony