Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast pieniędzy wyjął pistolet

Data publikacji 09.03.2013

Legionowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z supermarketów. 25-letni mężczyzna po tym jak wziął ze sklepowej półki dwa piwa próbował wyjść z nimi nie płacąc. Na drodze stanęli mu pracownicy ochrony, wtedy Piotr G. wyjął pistolet i zagroził ochroniarzom. Broń na szczęście okazała się atrapą.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek rano około godziny 8:30 w jednym z legionowskich supermarketów. Do sklepu wszedł młody mężczyzna po kilku minutach przebywania w budynku wziął ze sklepowej półki 2 piwa i wyjść z nimi z pominięciem punktu kasowego.

Na drodze 25-latka stanęli ochroniarze, którzy zorientowali się, że mężczyzna zamierza wyjść ze sklepu nie płacą za towar. Wtedy Piotr G. zamiast pieniędzy wyjął pistolet i zagroził jego użyciem pracownikom ochrony. Na szczęście była to tylko atrapa broni. Chwilę później kopiąc w drzwi wybił jedną z szyb. Mężczyźni ujęli 25-latka informując jednocześnie o tym, co się stało policję. Funkcjonariusze natychmiast przyjechali pod wskazany adres, zatrzymali Piotra G. i po wykonaniu niezbędnych czynności umieścili go w policyjnym areszcie. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

25-latek był już wcześniej karany oraz notowany za różne przestępstwa, między innymi za kradzież i niszczenie mienia. Tym razem odpowie za kradzież rozbójniczą i zniszczenie mienia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.to


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.82 MB)

Powrót na górę strony