Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 08.03.2013

Policjant z Pragi Południe zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby jadąc tramwajem rozpoznał mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Gdy mężczyzna zorientował się, że prawdopodobnie jest obserwowany, wysiadł z tramwaju i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjant zatrzymał 31-latka. Z pomocą funkcjonariuszowi przyszli szybko koledzy z wydziału wywiadowczo – patrolowego, którzy przewieźli zatrzymanego do komendy. Piotr C. usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się przyznał. 31-latek został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem.

Wszystko wydarzyło dzień przed zatrzymaniem. Policjanci z komendy przy Grenadierów otrzymali informację o kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło w sklepie spożywczym. Z relacji osób pokrzywdzonych wynikało, że młody mężczyzna wszedł do sklepu i dokonał kradzieży artykułów spożywczych. W chwili, gdy pracownicy sklepu usiłowali ująć sprawcę kradzieży, mężczyzna stał się agresywny i zaczął się szarpać z jedną z kasjerek. W trakcie szamotaniny, z kieszeni mężczyzny wypadł nóż. Pomimo zdecydowanej reakcji pracowników sklepu, mężczyzna zdołał uciec. Po przyjęciu zawiadomienia, sprawą kradzieży rozbójniczej niezwłocznie zajęli się południowoprascy policjanci. Kryminalni i patrolowcy ustalili rysopis mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania, a dochodzeniowcy zajęli się zabezpieczeniem śladów pozostawionych przez sprawcę.

Następnego dnia policjant wydziału wywiadowczo – patrolowego w tramwaju zauważył mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. W pewnym momencie, mężczyzna zorientował się, że jest obserwowany i szybko wysiadł z tramwaju. Zaraz po tym, zaczął uciekać. Na nic się to jednak nie zdało, ponieważ po krótkim pościgu, mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza. Chwilę później, już w kajdankach 31-latek trafił do komendy.

Piotr C. usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się przyznał. Prokurator zadecydował o objęciu 31-latka policyjnym dozorem.

Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

pp/ps

Powrót na górę strony