Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój

Data publikacji 28.02.2013

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Wszystko wskazuje na to, że 32-letni Dominik M. odpowiedział na ogłoszenie w Internecie i umówił się na zakup dwóch telefonów komórkowych. W czasie transakcji odepchnął pokrzywdzonego i użył wobec niego gazu łzawiącego, po czym uciekł. Kilka dni temu policjanci odzyskali telefony i zatrzymali sprawcę. W prokuraturze rejonowej mężczyzna usłyszał zarzuty a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Kilka tygodni potrzebowali policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, aby zatrzymać sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec stycznia bieżącego roku. Wówczas to, pokrzywdzony wystawił na aukcji internetowej dwa telefony komórkowe o łącznej kwocie blisko 5 000 złotych. Na ogłoszenie odpowiedział mężczyzna, umawiając się ze sprzedającym w pobliżu ulicy Kasprzaka. Wszystko wskazywało na to, że dojdzie do transakcji.

Obaj mężczyźni stawili się w umówionym miejscu. Kiedy sprzedający przekazał mężczyźnie aparaty telefoniczne, ten odepchnął go ręką i użył wobec niego gazu łzawiącego a następnie uciekł. Pokrzywdzony natychmiast o wszystkim powiadomił Policję. Przybyli na miejsce mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy a pokrzywdzony został przewieziony na badania do szpitala.

Kilka dni temu dzięki pracy operacyjnej policjanci zatrzymali 32-letniego Dominika M. i odzyskali skradzione telefony. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa podobne. W prokuraturze rejonowej 32-latek usłyszał zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za ten czyn grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

jb/ps

Powrót na górę strony