Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla sprawcy usiłowania rozboju

Data publikacji 28.02.2013

Policyjny dozór za usiłowanie dokonania rozboju - taką decyzję podjęła prokuratura wobec 37-letniego Sebastiana O. Według ustaleń policjantów z Bielan, mężczyzna bijąc i grożąc zażądał od pokrzywdzonego wydania czterech piw. Pokrzywdzony zdołał uciec sprawcy i powiadomił o zdarzeniu policję. Natychmiastowa reakcja policjantów i strażników miejskich doprowadziła do zatrzymania 37-latka. Za usiłowanie rozboju, Sebastianowi O. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak wstępnie ustalili policjanci, do zdarzenia wieczorem, w pobliżu sklepu przy ulicy Potockiej. Sebastian O. zaatakował najpierw w sklepie klienta żądając wydania mu zakupionych piw. Klient nie dał się sprowokować i po zrobieniu zakupów wyszedł ze sklepu. Przed wejściem czekał już na niego Sebastian O.

Sprawca kilka razy uderzył pokrzywdzonego i groził mu pozbawieniem życia. Mężczyźnie na szczęście pomogła sprzedawczyni. Na miejsce została wezwana policja.

Zaalarmowani funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do bielańskiej komendy. Sebastiana O. umieszczono w policyjnym areszcie. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zadecydował o zastosowaniu wobec 37-latka policyjnego dozoru. Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

mż/eb

Powrót na górę strony