Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek z 7 zarzutami kradzieży i włamań

Data publikacji 28.02.2013

Zarzut kradzieży mienia o wartości 7 tys. złotych i sześć zarzutów kradzieży w włamaniem, gdzie straty oszacowano na blisko 17 tys. złotych usłyszał 17-letni Konrad S. Chłopak w lutym bieżącego roku włamywał się nie tylko do pomieszczeń gospodarczych, lecz również do samochodów na terenie gminy Radzymin. Zabierał w celu przywłaszczenia sprzęt ogrodniczy, rowery, radioodtwarzacze samochodowe, nawigacje a także skuter, migomat i butle z gazem. Policyjni śledczy już przesłuchali mężczyznę i skierują wobec niego akt oskarżenia do sądu. Za czyny jakich się dopuścił może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Radzymina przez kilka ostatnich dni prowadzili intensywne czynności związane z odnotowanymi włamaniami i kradzieżami do jakich doszło na terenie ich miasta i gminy. W blisko 7 przypadkach z czego trzech włamań do pomieszczeń gospodarczych, trzech do samochodów i jednej kradzieży, poszkodowani mieszkańcy stracili m.in. sprzęt ogrodniczy, budowlany, radioodtwarzacze samochodowe, nawigacje samochodowe, rowery, skuter, butle z gazem a nawet gwoździe o łącznej wartości blisko 24 tys. złotych.

Analiza zgromadzonych materiałów i dowodów wskazywała, że wszystkie te czyny mogą być ze sobą powiązane a ich sprawcy działali za każdym razem w podobny sposób. Policjanci skierowali swój trop wprost do 17-latka. To typowanie okazało się być trafione. Zatrzymany przez funkcjonariuszy Konrad S. został przesłuchany i usłyszał zarzuty dokonania sześciu włamań i jednej kradzieży mienia. Teraz materiały sprawy z aktem oskarżenia zostaną skierowane do sądu rejonowego w Wołominie, który podejmie decyzję o wymiarze kary dla 17-latka. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania i zarzuty dla osób, które również mogły uczestniczyć w tych i podobnych przestępstwach.

ts.to

Powrót na górę strony