Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziewczynka trafiła do Pogotowia Opiekuńczego

Data publikacji 28.02.2013

Z wnioskiem o zbadanie sytuacji opiekuńczej małoletniej i ustanowienie dla niej rodziny zastępczej zwrócili się funkcjonariusze zespołu do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy. 2,5-letnia dziewczynka została odebrana biologicznej matce podczas interwencji, w trakcie której policjanci i pracownicy pogotowia ustalili, że 20-letnia kobieta po raz kolejny znajdowała się w stanie nietrzeźwości i nienależycie opiekowała się swoją córeczką.

Kilka dni temu funkcjonariusze wołomińskiego zespołu do spraw nieletnich otrzymali zgłoszenie z treści którego wynikało, że w jednym z lokali w towarzystwie dorosłych osób spożywających alkohol przebywa małe dziecko. Faktycznie w mieszkaniu oprócz 20-letniej kobiety i 2,5-letniej dziewczynki przebywało jeszcze dwóch mężczyzn. Wszystkie dorosłe osoby znajdowały się pod wpływem alkoholu, w lokalu panował ogólny nieład, wyczuwalny był zapach dymu tytoniowego a na stole i podłodze znajdowała się większa ilość pustych puszek po piwie. Funkcjonariusze wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, która przebadała dziecko. Dziewczynka została przekazana pod opiekę babci, która w chwili podjęcia interwencji przez policjantów pojawiła się w mieszkaniu swojej córki.

Już następnego dnia, policjanci zespołu nieletnich po raz kolejny otrzymali zgłoszenie, że w tym samym lokalu nadal jest spożywany alkohol w obecności dziecka. Funkcjonariusze z pracownikiem Opieki Społecznej już po chwili odwiedzili mieszkanie 20-latki. Badanie stanu trzeźwości matki 2,5-letniej dziewczynki wykazało prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Tym razem po konsultacji lekarskiej oraz stwierdzeniem policjantów i pracownika Opieki Społecznej, braku prawidłowej opieki nad dziewczynką, ta została umieszczona w Pogotowiu Opiekuńczym.

Policjanci zespołu do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy i pracowni Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie postanowili skierować do sądu rejonowego w Wołominie – Wydziału do spraw Rodzinnych i Nieletnich wniosek o zbadanie sytuacji opiekuńczej małoletniej i ustanowienie dla niej rodziny zastępczej.

ts.to

Powrót na górę strony