Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13-latek wymuszał od uczniów pieniądze

Data publikacji 26.02.2013

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali nieletniego, który na terenie szkoły dokonywał wymuszeń rozbójniczych. 13-latek wymuszał od swoich rówieśników pieniądze. W sumie miał dokonać 5 takich czynów. Ponadto policjanci ustalili, że nieletni ma na swoim sumieniu również kradzież telefonu komórkowego oraz znieważenie nauczyciela. Sąd zadecydował o umieszczeniu 13-latka w placówce opiekuńczo – wychowawczej.

Funkcjonariusze wydziału zajmującego się sprawami nieletnich zatrzymali 13-latka, który w swojej szkole dokonywał wymuszeń rozbójniczych. Nastolatek wzbudzał strach wśród rówieśników i wymuszał od nich drobne sumy pieniędzy. Wnikliwe czynności policjantów doprowadziły ich również do ustalenia tego, że nieletni ma na swoim sumieniu kradzież telefonu komórkowego, a także że znieważył nauczyciela. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon. Nieletni powiedział policjantom, że nie wymuszał pieniędzy, tylko je pożyczał od innych uczniów.

Policjanci doprowadzili nastolatka do sądu, który zadecydował o umieszczeniu 13-latka w placówce opiekuńczo – wychowawczej.

ea/pp
 

Powrót na górę strony