Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili obywatela Nigerii

Data publikacji 18.02.2013

Kilka minut po 14:00 obywatel Nigerii wracał do domu. Przy ul. Conrada został uderzony w plecy plastikową butelką przez dwóch pijanych mężczyzn. Brak reakcji ze strony cudzoziemca wzbudził jeszcze większą agresję sprawców. Patrolowcy i kryminalni zatrzymali Sławomira W. i Artura N. koledzy już usłyszeli zarzuty. Grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Obywatel Nigerii kilka minut po 14:00 wracał do domu. Nagle poczuł uderzenie plastikową butelką w plecy. Mężczyzna nie zareagował i takie zachowanie wzbudziło jeszcze większą agresję sprawców w stosunku do cudzoziemca. Sławomir W. i Artur N. zaczęli bić pokrzywdzonego po całym ciele i wyzywać go. Pomocy pokrzywdzonemu udzielili przypadkowi mężczyźni przejeżdżający obok samochodem, oni również wezwali na miejsce policję.

We wskazanym miejscu pojawili się policjanci operacyjni i mundurowi. Kilka minut później funkcjonariusze w pobliskim bloku zatrzymali dwóch kolegów. Zarówno 39-letni Sławomir W. i 43-letni Artur N. byli pijani, w organizmie mieli prawie po 3 promile, trafili więc do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty za pobicie, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wolnością w najbliższym czasie nie będzie się cieszył Sławomir W., który ma do odbycia karę pozbawienia wolności na okres 73 dni za posiadanie środków odurzających.

ea/eb

Powrót na górę strony