Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Oddaj mój dowód, bo Cię zwolnię z Policji”

Data publikacji 15.02.2013

W stanie nietrzeźwości, z otwartą puszką piwa zgłosił się do dyżurnego komisariatu w Jadowie nakazując mu oddanie zatrzymanego przez policjantów za brak badań technicznych dowodu rejestracyjnego jego pojazdu. Wezwany do zachowania zgodnego z prawem zareagował agresją, po czym zagroził funkcjonariuszom zwolnieniem ze służby, kilkakrotnie groził pobiciem oraz proponował wręczenie korzyści majątkowej w zamian za zwrócenie dokumentu. 32-letni Marcin D. już usłyszał łącznie trzy zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko działalności instytucji państwowych. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem.

Funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie w trakcie kontroli drogowej stwierdzili, że właściciel pojazdu nie dopełnił obowiązku wykonania przeglądu technicznego pojazdu w ustawowym terminie. Wobec stwierdzenia tego faktu za pokwitowaniem kierowcy został zatrzymany dowód rejestracyjny oraz został pouczony o toku dalszego postępowania.

Kilka godzin później ten sam mężczyzna zgłosił się do dyżurnego komisariatu, jednak był pod wyraźnym wpływem alkoholu, dodatkowo w ręku trzymał otwartą puszkę z piwem. 32-latek już z chwilą wejścia do budynku zarządał od policjanta wydania mu zatrzymanego wcześniej dowodu rejestracyjnego. Wezwany do zachowania zgodnego z prawem zareagował agresją, używając przy tym słów wulgarnych wobec funkcjonariuszy, wielokrotnie groził im pobiciem oraz powtarzał „oddaj mój dowód, bo Cię zwolnię z Policji”. W zamian za wydanie dokumentu proponował dodatkowo wręczenie korzyści majątkowej policjantom w postaci gotówki w kwocie 300 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 32-latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał łącznie trzy zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko działalności instytucji państwowych. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem. Za czyny, jakich się dopuścił może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

Powrót na górę strony