Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6 nastolatków pobiło 16-latka

Data publikacji 08.02.2013

Czterech chłopców w wieku 15-16 lat zatrzymali śródmiejscy policjanci niespełna 24 godziny po pobiciu, jakiego dopuścili się na 16-latku. Prawdopodobnie poszło o dziewczynę i napastnicy podstępem zwabili swoją ofiarę do mieszkania. Chłopak przebywa w szpitalu ze złamanym nosem i licznymi obrażeniami ciała. Nastolatkowie odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W środę po południu policjanci z referatu ds. nieletnich i patologii śródmiejskiej komendy zostali powiadomieni przez strażników miejskich, że trafił do nich dotkliwie pobity nastolatek. Chłopak uciekając z mieszkania, do którego go zwabiono, dosłownie wpadł na przechodzący patrol straży miejskiej. Strażnicy wezwali zarówno pogotowie jak i policjantów. Pogotowie zabrało pobitego 16-latka do szpitala. Okazało się, że ma złamany nos i liczne obrażenia.

Policjanci w ciągu kilku godzin ustalili przebieg wydarzeń. Sześciu nastolatków zwabiło do mieszkania na ul. Krzywe Koło swoją ofiarę. Kiedy już wszyscy znaleźli się wewnątrz – grupa 15 i 16-latków skatowała chłopaka, kopiąc go i bijąc.

Policjanci wczoraj o 10.00 rano pojechali zatrzymać pierwszego ze sprawców. 15-latek był w mieszkaniu przy ul. Krzywe Koło. Drugiego ze sprawców funkcjonariusze zatrzymali na klatce schodowej w pobliżu miejsca zamieszkania. Dwóch pozostałych policjanci zatrzymali w mieszkaniu przy Marszałkowskiej. Kwestią czasu jest zatrzymanie pozostałych sprawców.

Dziś funkcjonariusze będą ustalali, co kierowało nastolatkami. Prawdopodobnie poszło o znajomość z dziewczyną.

15i 16-letni chłopcy będą odpowiadali za pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała przed sądem rodzinnym i nieletnich. Dorosłemu za taki czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawcy są znani policjantom. Byli notowani za różne przestępstwa począwszy od kradzieży, przez pobicia, do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia włącznie.

ea/ah

Powrót na górę strony