Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zgłoszeniówka” wykryta przez kryminalnych

Data publikacji 22.01.2013

Kolejna fikcyjna kradzież samochodu została wykryta przez kryminalnych z Mokotowa. Do wilanowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży opla. Ponieważ pojazd znalazł się po kilku dniach, a zgłoszenie budziło pewne wątpliwości, sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową. Okazało się, że zgłoszono przestępstwo, którego nie było.

Na początku stycznia do komisariatu na Wilanowie zgłosił się właściciel opla vectry, który złożył zawiadomienie o jego kradzieży. Samochód znalazł się jednak po kilku dniach i wszystko wskazywało na to, że brał udział w zdarzeniu drogowym.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej szybko ustalili, że mają do czynienia z fikcyjną kradzieżą pojazdu. Mężczyzna zgłosił ją, ponieważ jak dzisiaj wyjaśnił policjantom, spowodował kolizję i bał się dalszych konsekwencji.

Teraz mężczyzna zostanie przesłuchany w prokuraturze. Za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara do 3 lat więzienia.

mb

Powrót na górę strony