Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujność sąsiadów i działania policjantów uratowały życie starszej kobiety

Data publikacji 22.01.2013

Natychmiastowa reakcja dyżurnego po telefonie sąsiada zaniepokojonego brakiem kontaktu z mieszkającą obok kobietą uratowała życie 86-latki. Akcja ratowicza zakończyła się sukcesem dzięki czujności sąsiadów i sprawnym działanianiom służb ratowniczych.

Dyżurny pruszkowskiej Komendy odebrał telefon od mieszkańca budynku wielorodzinnego, że od trzech dni nie widział strasznej pani zamieszkującej po sąsiedzku. Nikt nie reagował na pukanie do drzwi. Inni mieszkańcy również nie widzieli staruszki.

Natychmiast na miejsce udali sie policjanci prewencji. W związku z brakiem mozliwości dostania się do mieszkania przez drzwi, funkcjonarusze poprosili  o wsparcie straż pożarną oraz karetkę pogotowia. Przy pomocy drabiny mundurowi dostali sie do okna mieszkania należącego do 86-latki przez które zauważył leżącą na łóżku osobę. Po braku reakcji ze strony właścicielki mieszkania zapadła decyzja o wejściu do lokalu. Policjanci otworzyli drzwi i wówczas do pracy mogli przystąpić medycy. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Akcja ratowicza zakończyła się sukcesem dzięki czujności sąsiadów i sprawnym działanianiom służb ratowniczych.

 

dn/ts

Powrót na górę strony