Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

200 gramów narkotyków i wagę ukrył w piwnicy

Data publikacji 17.01.2013

23-latka zatrzymali kryminalni legionowskiej Komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, wagę służącą do porcjowania narkotyków i tzw. dilerki. Michał M. w przeszłości był już notowany za przestępstwo narkotykowe. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia legionowskich policjantów doprowadziły ich do budynku, w którym miał zamieszkiwać mężczyzna podejrzewany o handel narkotykami. Zebrane informacje wskazywały także, że Michał M. prawdopodobnie w piwnicy należącej do jego matki przechowuje środki odurzające.

Do zatrzymania 26-latka doszło w Jachrance w chwili, kiedy mężczyzna wychodził z budynku i próbował wsiąść do samochodu.

Na widok kryminalnych mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, kiedy policjanci poinformowali Michała M. o powodzie swojej „wizyty” i poprosili o wskazanie i otwarcie piwnicy nerwy przerodziły się w agresję i wyzwiska kierowane w stronę kryminalnych. 26-latek próbował także uniemożliwić wykonanie funkcjonariuszom czynności służbowych zagradzając dostęp do piwnicy.

W piwnicy należącej do matki Michała M. policjanci ujawnili łacznie 200 gramów środków odurzających w tym amfetaminę i marihuanę, elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz 5 fifek służących do palenia marihuany. W sąsiedniej piwnicy, do której poprzez otwór w ścianie miał dostęp 26-latek kryminalni odkryli plecak a w nim torebki foliowe z zapięciem strunowym służące do porcjowania narkotyków i ich dlaszej dystrybucji.

Podjęte dodatowo przez policjantów czynności wykazały, że prąd zasilający urządzenia znajdujące się w piwnicy Michała M. był doprowadzony tam w sposób nielegalny, co mogło narazic na na szkodę wspólnotę mieszkaniowej.  Od opinni pracowników zakładu energetycznego zależeć teraz będzie czy 26-latek usłyszy dodatkowo zarzuty kradzieży energii elektrycznej.

Michał M. po tym jak usłyszał zarzuty udzielania narkotyków i posiadania ich znacznej ilości, na wniosek policjantów i prokuratury decyzją sadu rejonowego w Legionowie został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz/ts
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.38 MB)

Powrót na górę strony