Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwo przy wymianie drzwi i okien

Data publikacji 15.01.2013

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę, który wyłudzał pieniądze od starszych osób. 32-letni Robert P. jako rzekomy pracownik administracji przekonywał mieszkańców o konieczności wymiany okien i drzwi oraz wpłaty zaliczki na ten cel. W ten sposób oszukał trzy osoby oraz próbował kolejną. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję na ulicę Bacha. Z przekazanych informacji wynikało, że po mieszkaniach chodzi mężczyzna, który podaje się za pracownika administracji i informuje o obowiązkowej wymianie okien oraz drzwi. Chwilę później policjanci wylegitymowali na klatce schodowej mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi.

Funkcjonariusze postanowili najpierw zweryfikować informację w administracji i okazało się, że nie zlecono żadnej wymiany okien i drzwi oraz nie wysyłano w tym celu pracownika. Potem policjanci udali się do mieszkań, w których pojawił się mężczyzna. Mundurowi ustalili, że Robert P. twierdził, że jest z administracji, która zleciła obowiązkową wymianę okien i drzwi. Jeżeli lokator nie wyrazi zgody, będzie musiał zapłacić karę. Potem żądał zaliczki w kwocie 100 lub 400 złotych.

W ten sposób 32-latek oszukał trzy osoby i próbował kolejną, ale został wyproszony z mieszkania. Mężczyzna, który był już karany za podobne przestępstwo usłyszał cztery zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę. Nie otwierajcie drzwi nieznajomym , zwłaszcza wtedy, gdy nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejś instytucji, np. administracji, banku, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był on do Was kierowany. Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych.

ea/mb
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.18 MB)

Powrót na górę strony