Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież z włamaniem do mieszkania

Data publikacji 31.12.2012

Najpierw wpadł Paweł P. w ręce kryminalnych z Pragi Północ dosłownie w trakcie przestępczego procederu. Drugi z mężczyzn wpadł na drugi dzień. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. W komisariacie na Targówku Paweł P. i Mariusz P. usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. W trakcie zbierania materiału dowodowego przez policjantów, okazało się, że obaj mężczyźni mieli zostać doprowadzeni do Zakładu Karnego w celu odbycia kary więzienia.

Paweł P. wpadł w ręce kryminalnych z Pragi Północ dosłownie na gorąco przestępczego procederu. Mężczyzna został zatrzymany w trakcie kiedy szabrował mieszkanie. Drugiego z włamywaczy policjanci zatrzymali na drugi dzień. Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze obaj mężczyźni wybili szybę w oknie w piwnicy i przedostali się do mieszkania. Kiedy jeden z nich wynosił skradziony łup, drugi szabrował kolejne pomieszczenia. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów w postaci wiertarki, śrubokrętów, odzieży, oraz innych przedmiotów, których łączną wartość oszacowano na kwotę ponad 2.000 złotych.

Paweł P. i Mariusz P. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. W tym czasie policjanci z Targówka zbierali materiał dowodowy. Ustalili, że mężczyźni na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez  Sąd Rejonowy w Augustowie mieli trafić do Zakładu Karnego w celu odbycia kary więzienia. Dochodzeniowcy przedstawili obu mężczyznom zarzuty. Mariusz P. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w recydywie, natomiast Paweł P. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms/dn

Powrót na górę strony