Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni z narkotykami

Data publikacji 30.12.2012

Tylko jednego dnia pruszkowscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich posiadających środki odurzające. Wszyscy zostali wysłuchani w obecności rodziców, a znalezioną przy nich substancję zabezpieczono, jako dowód w prowadzonym postępowaniu. Policjanci proszą rodziców o czujność, szczególnie podczas przygotowań dzieci do zabaw sylwestrowo - noworocznych.

  •  

Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczesnym popołudniem. Policjant  zespołu ds. nieletnich i patologii zwrócił uwagę na troje młodych ludzi, z których jeden palił papierosa. Podczas sprawdzenia, czy młodzież nie łamie obowiązujących przepisów u jednego z chłopców została znaleziona szklana fifka. Wygląd i zapach wskazywały, że jej zawartość jest substancją zabronioną. Wszyscy troje zostali przewiezieni do komendy skąd odebrali ich rodzice. Wcześniej nastolatek, u którego zabezpieczono przedmiot usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Do kolejnej interwencji również doszło w Pruszkowie. Około 19.00 czujność wywiadowców wzbudziło nerwowe zachowanie chłopców. Kiedy policjanci zapytali, czy nieletni posiadają przy sobie zabronione rzeczy obydwaj zaprzeczyli. Szybko okazało się, że nie mówili prawdy. U obu nastolatków w kieszeniach kurtek funkcjonariusze znaleźli susz roślinny. Chłopcy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

Po zbadaniu wszystkich trzech próbek okazało się, że znaleziony środek to marihuana. W związku z tym młodzi ludzie trafią do sądu rodzinnego, gdzie zapadnie decyzja o ich dalszym losie.

Policjanci przypominają, że używanie alkoholu i narkotyków jest zabronione dla osób do 18 roku życia, a ich przyjmowanie świadczy o demoralizacji. W przypadku przypuszczenia, że nieletni  może znajdować się pod ich wpływem, policja ma prawo przeprowadzić czynności, a w razie potwierdzenia podejrzeń - skierować sprawę do rozpatrzenia przez sąd rodzinny.

 

dn

Powrót na górę strony