Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził ochroniarzowi nożem

Data publikacji 29.12.2012

Cztery miesiące ograniczenia wolności, 20 godzin nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny wskazany przez sąd- taką karę zaproponował prokurator w stosunku do Pawła S. 34-latek zaatakował nożem ochroniarza, gdy ten poprosił go o opuszczenie toalety. Policjanci z prewencji zatrzymali agresywnego mężczyznę, któremu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do codziennych obowiązków pracowników ochrony na węźle Młociny należy sprawdzanie pomieszczeń, w którym gromadzą się osoby spożywające tam alkohol i zaczepiające podróżnych. Kilka dni temu ochroniarz poprosił jednego z pijanych mężczyzn o opuszczenie toalety. Wówczas został zaatakowany nożem. Na szczęście mężczyzna wykazał się refleksem i obezwładnił przeciwnika. Paweł S. chwilę później został zatrzymany przez mundurowych z Bielan, którzy przyjechali na interwencję.

Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. We krwi miał prawie 4 promile alkoholu. 34-latek już usłyszał zarzut za groźby karalne przy użyciu noża. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze czterech miesięcy ograniczenia wolności i 20 godzin nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny wskazany przez sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

eb/dn

Powrót na górę strony