Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Honorowa Policjantka Roku 2012 – spełniamy marzenie Ali

Data publikacji 08.12.2012

Dzięki stołecznym policjantom 14-letnia Alicja z Koltyldowa – podopieczna spełniającej pragnienia ciężko chorych dzieci warszawskiej Fundacji Dziecięca Fantazja – mogła spełnić swoje marzenie – poznać tajniki pracy Policji i tym samym choć na jeden dzień zostać policjantką.

Do siedziby Komendy Stołecznej Policji Ala przyjechała wraz z mamą oraz wolontariuszem z Fundacji, który obiema paniami opiekował się podczas ich pobytu w Warszawie. Alicja zaskoczyła wszystkich swoim ubiorem – jak przystało na prawdziwego funkcjonariusza Policji miała na sobie policyjne moro, które dostała na urodziny.

Wizytę rozpoczęła od zobaczenia, jak pracują policjanci i pracownicy Stołecznego Stanowiska Kierowania, czyli „centrum dowodzenia” - miejsca, do którego mają dostęp nieliczni. Następnie zwiedziła mieszczące się w Pałacu Mostowskich Muzeum Policji. Aby mogła przystąpić do dalszych działań mianowana została Honorową Policjantką Roku 2012.

Tak przygotowana przystąpiła do wykonywania dalszych działań służbowych, czyli spełnienia swojego największego marzenia – zatrzymania samochodu do kontroli ruchu drogowego. Po przejściu krótkiego szkolenia, przeprowadzonego przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruch Drogowego, Ala  skontrolowała dwa pojazdy. Choć cała akcja była pozorowana, na twarzy dziewczynki wywołała duży uśmiech.

To był dopiero początek tego, co miało się jeszcze wydarzyć. Kolejną niespodziankę przygotowali policjanci z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego. Alicja poznała, psa służbowego,  jednego z czworonożnych „pracowników” Policji.

Dużym zaskoczeniem dla 14-latki była także możliwość zobaczenia, jak na co dzień pracują policjanci z Wydziału Realizacyjnego. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy dziewczynka sama zdetonowała niewielki ładunek. Policjanci byli pod wrażeniem precyzji, z jaką Alicja kierowała Luckiem, czyli robotem pirotechnicznym. Gospodarze chętnie odpowiadali na wszystkie pytania Ali, która nie tylko mogła przekonać się, z jakiego sprzętu podczas akcji korzystają funkcjonariusze, ale również obejrzeć krótki pokaz ćwiczeń bojowych.

aw/eszs

Powrót na górę strony