Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za próbę wymuszenia haraczu

Data publikacji 07.12.2012

Wczoraj Adam M. i Dominik K. usłyszeli zarzuty za próbę wymuszenia rozbójniczego. Obaj koledzy wpadli w ręce policji podczas zasadzki przy ulicy Krasińskiego. Mężczyźni przychodzili do agencji towarzyskiej i zastraszali pracującą tam kobietę, próbując wymusić od niej pieniądze. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informację, że na terenie Bielan działa grupa osób, która próbuje wymusić pieniądze od kobiety z agencji towarzyskiej. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy zastraszali swoją ofiarę oraz żądali wypłaty comiesięcznej kwoty, która miała być warunkiem jej bezpieczeństwa. Kobieta za ochronę co miesiąc miała im płacić po 500 złotych. Mężczyźni kilka razy kontaktowali się z kobietą osobiście i telefonicznie.

Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej bardzo szybko wyszło na jaw, że za tymi przestępstwami stoi 21-letni Adam M. i 20-letni Dominik K. Kryminalni zorganizowali zasadzkę. Obaj koledzy wpadli w ręce funkcjonariuszy, gdy  przyszli po odbiór pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy wymuszali haracze również od innych kobiet.

Wczoraj 21-latek i 20-latek usłyszeli zarzuty za próbę wymuszenia rozbójniczego. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

ea/eb
 

Powrót na górę strony