Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy trzymał w gołębniku

Data publikacji 06.12.2012

Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 2,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ujawnili w gołębniku należącym do Zbigniewa D. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Wczoraj 44-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Kryminalni ze Starych Babic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację o mieszkańcu gminy, który może wprowadzać do obrotu handlowego towary bez polskich znaków akcyzy. Aby to sprawdzić, udali się do miejsca zamieszkania Zbigniewa D. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało, w gołębniku oprócz gołębi 44-latek trzymał blisko 2,2 tys. paczek papierosów różnych marek.

Policjanci zatrzymali Zbigniewa D., a jego sprawą zajęli się detektywi. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi babickiej gminy zarzut nabycia i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Swoim zachowaniem działał na szkodę Skarbu Państwa, którego naraził na uszczuplenie podatku VAT i podatku akcyzy na łączną kwotę około 35 tys. złotych. 44-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

ea/ego
 

Powrót na górę strony