Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie i kradzież

Data publikacji 04.12.2012

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy pobili i okradli pokrzywdzonego. 32 i 26-letni obywatele Rumunii oraz 25-letnia Katarzyna P. odwiedzili pokrzywdzonego proponując mu wspólne picie alkoholu. Gdy ten odmówił, mężczyźni pobili go. Po pobiciu 26-latek i Katarzyna P. z mieszkania pokrzywdzonego ukradli sprzęt elektroniczny. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 32-latek i jego 26-letni kompan miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a 25-latka ponad 1,5 promila. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za udział w pobiciu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego udali się na interwencję do komendy, gdzie zgłosił się pokrzywdzony, który został pobity. Policjanci ustalili, że kilkadziesiąt minut wcześniej do mieszkania pokrzywdzonego przyszli sąsiedzi, którzy zaproponowali mu wspólne spożywanie alkoholu. Gdy ten odmówił, dwóch mężczyzn go pobiło. Ponadto jeden z mężczyzn wraz z towarzyszącą im kobietą, dokonał kradzieży sprzętu elektronicznego. Po przyjęciu zgłoszenia, mundurowi udali się do mieszkania, w którym zastali napastników i 25-letnią kobietę.

Podczas przeszukania, w mieszkaniu policjanci odnaleźli skradziony sprzęt elektroniczny. Po wylegitymowaniu mężczyźni okazali się być obywatelami Rumunii. 32 i 26-latek oraz Katarzyna P. zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że zatrzymani mężczyźni mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a towarzysząca im kobieta ponad 1,5 promila. Sprawcy pobicia i kradzieży zostali osadzeni w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu dochodzeniowcy przedstawili 32-letniemu mężczyźnie zarzut pobicia, 26-latkowi zarzut pobicia i kradzieży, a 25-letniej Katarzynie P. zarzut kradzieży. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzutów i poddali dobrowolnie karze zaproponowanej im przez prokuratora.

Za udział w pobiciu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/pp


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.05 MB)

Powrót na górę strony