Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w pościgu rzucili się na policjantów

Data publikacji 04.12.2012

Policjanci z Pragi Północ podjęli pościg za kierującym mercedesem, który nie zatrzymał się do kontroli. Przy ulicy Otwockiej zatrzymali pojazd. Wewnątrz znajdował się kierowca Sławomir F. oraz jego pasażer Dariusz S. Obaj mężczyźni na widok umundurowanych policjantów byli agresywni, wyzywali funkcjonariuszy, uniemożliwiając przeprowadzenie czynności służbowych. Interweniujący mundurowi wspólnie z innym patrolem obezwładnili agresywnych mężczyzn. Okazało się, że kierujący Sławomir F. był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. 34-latek i 27-latek zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli zarzuty.

Zdarzenie mialo miejsce na Pradze Północ. Policjanci oznakowanym radiowozem próbowali skontrolować kierowcę mercedesa. Kierujący, na widok umundurowanych funkcjonariuszy, nie zatrzymał pojazdu i pojechał dalej. Samochód w trakcie pościgu został zatrzymany przy ulicy Otwockiej. W trakcie interwencji Sławomir F. i jego pasażer byli agresywni wobec policjantów, w pewnym momencie rzucili się na funkcjonariuszy, wyzywali ich i szarpali za mundur. Policjanci wspólnie z innym patrolem obezwładnili obu agresywnych mężczyzn. Okazało się, że kierujący mercedesem, po zbadaniu alkomatem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jego pasażer, Dariusz S. również był pod wpływem alkoholu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Dochodzeniowcy z Pragi Północ przedstawili Sławomirowi F. łącznie trzy zarzuty, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy Policji. Dariusz S. usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/ms
 

Powrót na górę strony