Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał pomóc i został pobity

Data publikacji 09.11.2012

Policjanci z komisariatu w Czosnowie zatrzymali w pościgu trzech mężczyzn: dwóch mieszkańców Włocławka (35 i 38 lat) i 39-letniego mieszkańca Warszawy, którzy podejrzani są o dokonanie pobicia. Zatrzymani uciekali przed patrolem policji osobową Hondą. Kierowca (39 l.) miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Wszyscy trafili do aresztu w celu wyjaśnienia całej sprawy.

Wczoraj, tuż przed godziną 18.00 do dyżurnego komendy zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jego kolega został pobity przez nieznanych mężczyzn na jednej z ulic Czosnowa. Natychmiast na miejsce udały się załogi funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu.

Pokrzywdzony powiedział mundurowym, że szedł na przystanek, aby wrócić do domu po pracy. W pewnym momencie z zaparkowanej Hondy, podszedł do niego mężczyzna i poprosił o pomoc w odpaleniu samochodu. Kiedy obaj zbliżyli się do pojazdu, wysiadło z niego kolejnych dwóch mężczyzn i bez żadnego powodu zaczęło bić jednego z nich. Poszkodowany zdołał się oswobodzić i uciekł, a podejrzani odjechali.

Już po kilku minutach jeden z patroli policjantów, zauważył osobową Hondę z trzema mężczyznami w środku. Natychmiast funkcjonariusze podjęli kontrolę pojazdu. Kierowca jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Do pościgu włączyła się załoga „kryminalnych”. Po około dwóch kilometrach pędząca Honda w końcu się zatrzymała. W środku znajdowało się trzech mężczyzn, od których czuć było silną woń alkoholu. Kierowca zaś po przebadaniu miał prawie 3 promile. Podczas kontroli, mężczyźni szarpali się z policjantami i wyzywali ich słowami wulgarnymi.

Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty.

Sk/ksp
 

Powrót na górę strony