Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obiecywał, że załatwi prawo jazdy

Data publikacji 09.11.2012

Wziął od nich blisko 9 tys. złotych. Obiecywał, że ma znajomości w ośrodku egzaminacyjnym. Dzięki nim miał załatwić kilku osobom pozytywne zdanie egzaminu na prawo jazdy. W rzeczywistości żadnych takich kontaktów nie miał. Wojciech S. został zatrzymany pod zarzutem płatnej protekcji przez wolskich wywiadowców. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty karne. Został zastosowany wobec niego policyjny dozór.

Z informacji, które zdobyli wolscy policjanci wynikało, że kilka osób wręczyło 52-letniemu Wojciechowi S. z Warszawy blisko 9 tys. złotych. Pieniądze te miały im zapewnić pozytywne zdanie prawa jazdy. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna zapewniał osoby o odpowiednich znajomościach w ośrodku egzaminacyjnym. Twierdził, że bez trudu wszystko załatwi. Po wpłaceniu przez osoby pieniędzy kontakt z nim się urwał. Poszkodowani na własną rękę próbowali ustalić przez ponad 2 lata, gdzie mężczyzna ukrywa się.

Kiedy kilka dni temu zauważyli go na ulicy Górczewskiej, natychmiast na miejsce wezwali załogę Policji. 52-latek nie krył zaskoczenia widokiem kryminalnych, został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

W prokuraturze rejonowej usłyszał trzy zarzuty płatnej protekcji. Teraz za ten czyn może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego policyjny dozór.

ps/ab
 

Powrót na górę strony