Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał radiowozem, a wypatrzył kradzież w tramwaju

Data publikacji 31.10.2012

Czujny policjant ze stołecznego wywiadu jadąc ulicą Grójecką, zauważył jak w przejeżdżającym obok tramwaju mężczyzna okrada jednego z pasażerów. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. 41-letni obywatel Rumunii trafił do policyjnej celi. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjant pełniący służbę kontrolną na terenie Warszawy przejeżdżał ulicą Grójecką. Nagle dostrzegł w przejeżdżającym obok tramwaju mężczyznę znanego mu z wcześniejszych zatrzymań, który bacznie obserwował jednego z pasażerów. W pewnym momencie wyjął z kieszeni płaszcza innego pasażera portfel. Działał tak szybko, że poszkodowany nie zorientował się, że został okradziony. Dowiedział się o tym kilka minut później od funkcjonariusza.

Policjant natychmiast zainterweniował. Na najbliższym przystanku zatrzymał 41-letniego obywatela Rumunii. Funkcjonariusz zabezpieczył również skradziony portfel, który sprawca na jego widok odrzucił na ziemię. Mężczyzna trafił do komendy przy ulicy Opaczewskiej. Następnie usłyszał zarzut kradzieży. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
ew/ij

Powrót na górę strony