Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowała policjantom ponad 4000 złotych łapówki

Data publikacji 31.10.2012

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, która próbowała wręczyć łapówkę policjantom. Handlująca papierosami, na bazarze, oferowała funkcjonariuszom pond 4000 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci zatrzymali kobietę. Obywatelka Ukrainy odpowie teraz za usiłowanie wręczenia łapówki i wprowadzenie do obrotu ponad 7 000 paczek papierosów bez Polskich znaków akcyzy.

Wczoraj rano policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzili akcję wymierzoną przeciwko osobom handlującym towarami pochodzącymi z przemytu. Ich działania skupiły się głównie wokół bazarów. I właśnie na bazarze przy ulicy Wolumen zatrzymali kobietę handlującą papierosami bez polskiej akcyzy.
Obywatelka Ukrainy w reklamówkach miał prawie 300 paczek papierosów. Kobieta została zatrzymana, a papierosy zabezpieczone. Następnie w mieszkaniu, w którym przebywa kobieta, policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli prawie 6 800 paczek. W trakcie wykonywania czynności zaproponowała policjantom ponad 4 000 złotych, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
Teraz 25-latka odpowie za wprowadzenie do obrotu towaru, nie posiadającego polskich znaków akcyzy skarbowej oraz za próbę wręczenia łapówki. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności nawet do lat 10.

eb.to

Powrót na górę strony