Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywa kuzynka chciała wyłudzić pieniądze od starszej pani

Data publikacji 28.10.2012

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Ochoty zatrzymali kobietę podającą się za krewną. 19-letnia Helena G. próbowała wyłudzić od starszej pani 12 000 złotych. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 000 złotych pochodzące z wcześniejszego oszustwa. Sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu ze starsza panią skontaktowała się osoba podająca się za członka rodziny. W trakcie telefonicznej rozmowy poprosiła o pożyczenie pieniędzy, które były jej pilnie potrzebne. Kobieta zgodziła się na pożyczkę w wysokości 12 000 złotych. Jednak cała rozmowa wydała jej się podejrzana.

Informację o zdarzeniu uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariusze zatrzymali 19-letnią Helenę G., w momencie gdy próbowała odebrać gotówkę. Kobieta była w obecności 13-letniej dziewczynki. W jej plecaku funkcjonariusze znaleźli ponad 25 000 złotych pochodzące z innego oszustwa metodą ,,na wnuczka”.

Kobieta została przewieziona do komendy. Usłyszała zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Heleny G. trzymiesięczny areszt. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Pamiętaj!
W przypadku nagłej pożyczki:

  • Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
  • Zawsze potwierdzaj "prośbę o pomoc", kontaktując się z Twoim bliskim: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
  • Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
  • Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i podejrzewasz, że to może być oszust - koniecznie powiadom Policję.

 

ew/ro


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.23 MB)

Powrót na górę strony