Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano elektronarzędzia i zatrzymano sprawców ich kradzieży

Data publikacji 27.10.2012

Policjanci z wydziału kryminalnego wykryli sprawców kradzieży elektronarzędzi z prywatnej posesji w Nowych Osinach, do której doszło w połowie października. Sprawcami kradzieży okazali się czterej mieszkańcy mińskiej gminy w wieku od 18 do 26 lat. Kryminalni odzyskali też większość skradzionych elektronarzędzi. Ustalili też, że to nie jedyna kradzież dokonana przez te osoby. Na policyjne przesłuchania trafili też dwaj paserzy, pochodzący z mińskiej gminy.

W połowie października w Nowych Osinach doszło do kradzieży. Nieznani sprawcy weszli na teren prywatnej posesji i z pomieszczenia gospodarczego, ukradli elektronarzędzia. Były to między innymi : szlifierka i młoto-wiertarka oraz inne narzędzia budowlane.

Wytypowaniem sprawców zajęli się policjanci z mińskiej Komendy, w tym również kryminalni. To właśnie tym ostatnim udało się zatrzymać złodzieji, odzyskać większość fantów i dotrzeć do paserów, którzy przechowywali kradzione elektronarzędzia.

Podczas czynności prowadzonych w tej sprawie, odkryto jeszcze, że osoby te były zamieszane w kradzież paliwa z ciężarówki.

Zarzuty popełnienia kradzieży usłyszało czterech mężczyzn: 26-letni Tomasz W, 20-letni Patryk K, 19-letni Krystian K, 18-letni Damian J. Zarzut umyślnego paserstwa przedstawiono 33-letniemu Henrykowi B. i 44-letniemu Wojciechowi W.

Sprawcy kradzieży i paserzy dobrowolnie poddali się karom pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywną.

 

dn/ro


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.41 MB)

Powrót na górę strony