Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić 150 tys. złotych

Data publikacji 27.10.2012

Współpraca pracowników banku z wolskimi policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zaowocowała zatrzymaniem mężczyzny, który próbował wyłudzić 150 tysięcy złotych kredytu. 45 latek złożył w placówce nieprawdziwe dokumenty i na ich podstawie chciał pobrać pieniądze. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udaremnili wyłudzenie kredytu i zatrzymali podejrzewanego o oszustwo 45-letniego Piotra D. Funkcjonariusze otrzymali informację, że mężczyzna ubiegający się o kredyt gotówkowy przedłożył w banku dokumenty o niezaleganiu ze składkami i podatkami, które najprawdopodobniej zostało sfałszowane.

Policjanci wykonali wszystkie niezbędne ustalenia i sprawdzenia, które potwierdziły sugestie pracowników banku. Kiedy mężczyzna zgłosił się do placówki w celu sfinalizowania umowy, został zatrzymany przez mundurowych, a następnie trafił do policyjnej celi. W prokuraturze Piotr D. usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa.

Wczoraj prokurator przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za ten czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

KRP4/ro

Powrót na górę strony