Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za przestępstwa o podłożu seksualnym

Data publikacji 29.10.2012

Policjanci z wydziału kryminalnego w Otwocku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie przestępstw na tle seksualnym wobec nieletnich poniżej 15 roku życia. Z uwagi na charakter sprawy i dobro poszkodowanych policjanci nie ujawniają szczegółów dotyczących działania sprawcy. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Szeroko zakrojone działania otwockich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o przestępstwa na tle seksualnym wobec nieletnich poniżej 15 roku życia.

Pierwsze sygnały o mężczyźnie, który dopuścił się tego typu przestępstwa, otwoccy policjanci uzyskali na początku wakacji. Od tego czasu funkcjonariusze nie ustawali w działaniach, zarówno operacyjnych jak i pozaoperacyjnych, w celu zatrzymania mężczyzny. Został sporządzony i opublikowany w mediach portret pamięciowy sprawcy. Zwrócono się również z apelem do mieszkańców powiatu o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Zebrane przez mundurowych informacje pozwoliły na poddanie szczegółowej analizie wszystkich danych, które scharakteryzowały jego cechy osobowe, wytypowano także ulice, którymi mógł się poruszać. Działaniami operacyjnymi, w tym obserwacją, zostały objęte wszystkie szkoły w powiecie otwockim.

Dzięki temu, w pobliżu jednego z wytypowanych otwockich gimnazjów, mundurowi z wydziału kryminalnego zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Odpowiadał on zarówno sporządzonemu portretowi pamięciowemu, jak i przypisanym mu cechom psychologicznym. Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli, między innymi komputer, z którego logowano się na strony internetowe z zakazaną prawem pornografią.

Materiały w tej sprawie trafiły do prokuratury. Wobec zatrzymanego 31-latka sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

ea/js
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.56 MB)

Powrót na górę strony