Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z mieszkania konkubiny skradł biżuterię

Data publikacji 27.10.2012

Zarzutami zakończył się przestępczy proceder dla 48-letniego Mariusza Ł. i 47-letniego Bogdana R. Kryminalni z Targówka zatrzymali obu mężczyzn. Pierwszy ze sprawców podejrzany był o włamanie do mieszkania i kradzież pieniędzy oraz biżuterii, drugi o przywłaszczenie skradzionej biżuterii. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Już usłyszeli zarzuty.

Operacyjni z Targówka zostali powiadomieni o włamaniu do mieszkania. Natychmiast podjęli czynności mające na celu zatrzymanie ewentualnego sprawcy. W trakcie jednego dnia ustalili i zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek z włamaniem. Niedługo po tym w ręce kryminalnych wpadł inny mężczyzna, podejrzany o przywłaszczenie skradzionej biżuterii. Część łańcuszków i bransoletek policjanci odzyskali.

Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzeń. Okazało się, że 48-letni Mariusz Ł. dorobił klucze do mieszkania byłej konkubiny. W trakcie nieobecności właścicielki, otworzył drzwi dorobionym kluczem i ukradł pieniądze oraz biżuterię. Następnie udał się do lombardu, gdzie sprzedał biżuterię, a pieniądze wydał. Pracownik lombardu licząc na łatwe pieniądze, schował biżuterię do kieszeni, nie informując o tym fakcie właściciela.

Mariusz Ł. i 47-letni Bogdan R. zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z Targówka, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili Mariuszowi Ł. zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast Bogdan R. usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy. Odzyskana biżuteria powróciła do właścicielki.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo przywłaszczenia grozi kara do 5 lat więzienia.

ea/ms
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.9 MB)

Powrót na górę strony