Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 24.10.2012

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 24-letniego obywatela Armenii, który na targowisku miejskim w Legionowie sprzedawał tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy pochodzące prawdopodobnie z przemytu. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym mężczyźnie grozi kara grzywny i przepadek zabezpieczonego mienia.

Targowisko miejskie w Legionowie to miejsce, w którym spotykają się nie tylko uczciwi kupcy, ale niestety również ci, którzy usiłują sprzedać towary z nielegalnego źródła. Wiedzą o tym funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej miejscowej komendy policji.

W każdy dzień targowy obserwują, kontrolują i sprawdzają stoiska i miejsca, w których może dochodzić do nielegalnego handlu. Tak było również wczoraj rano. Policjanci zauważyli osobę, sprzedającą przygodnym klientom tytoń „na wagę” oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Reakcja mogła być tylko jedna, zatrzymanie 24-letniego obywatela Armenii i zabezpieczenie całego towaru. W sumie policjanci ujawnili 440 paczek papierosów i 4,5 kilograma tytoniu. Mężczyźnie zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi kara grzywny i przepadek zabezpieczonego towaru.

ea/rsz
 

Powrót na górę strony