Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Internecie sprzedawał bilety na koncerty

Data publikacji 19.10.2012

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą prowadzą postępowania przeciwko Tomaszowi P., który usłyszał już zarzuty za oszustwa internetowe. Mężczyzna w ciągu kilku miesięcy oszukał co najmniej 3 osoby, oferując do sprzedaży bilety na koncerty. W sumie naraził je na straty na łączną kwotę prawie 2 000 złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kilka miesięcy temu otrzymali pierwsze zawiadomienie o oszustwie na jednym z portali internetowych. Pokrzywdzony w marcu kupił dwa bilety na koncert zespołu Metallica, których nigdy nie otrzymał, nie otrzymał też zwrotu pieniędzy. Do komendy wpłynęło jeszcze kilka zawiadomień o kolejnych oszukanych osobach. Szybko wyszło na jaw, że w ciągu kilku miesięcy Tomasz P. oszukał co najmniej 3 osoby. Żadna z osób nie otrzymała zamówionych biletów. Okazało się, że straty, na jakie naraził kupujących, wyniosły prawie 2000 złotych.

Sprawcy już zostały przedstawione zarzuty. 31-latek obecnie przebywa w zakładzie karnym. Na kolejne 8 lat może trafić za kratki.

ea/eb

Powrót na górę strony