Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liczył na 11 tysięcy, dostał zarzut

Data publikacji 19.10.2012

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę, który próbował wyłudzić kredyt bankowy. Krzysztof K. liczył na gotówkę w wysokości 11 tysięcy złotych. 36-latek nie otrzymał oczekiwanych pieniędzy i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Teraz może trafić za kratki nawet na 8 lat.

Policjanci z mokotowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, z której wynikało, że w jednej z placówek bankowych 36-letni mężczyzna prawdopodobnie będzie próbował wyłudzić kredyt. Wątpliwości budziły dokumenty, jakimi się posługiwał.

Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Krzysztof K. początkowo twierdził, że nigdy nie starał się o żaden kredyt, ale później przyznał, że w sierpniu złożył w banku dokumenty w celu uzyskania pożyczki. Jak się potem okazało, 36-latek posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili mu zarzut za usiłowanie oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony