Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi

Data publikacji 19.10.2012

Kryminalni z Komendy w Mińsku Mazowieckim wspólnie z policjantami wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie jednej z gmin powiatu mińskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 52 krzewy konopi i dwie torebki z nasionami. Zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy oraz udzielania środków odurzających innym osobom przedstawiono 16-letniemu uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, którego następnie przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Policjanci badają kolejne wątki tej sprawy. Oceną czynów popełnionych przez 16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Kryminalni zdobyli cenne informacje, mówiące o nielegalnej uprawie konopi indyjskich. Policjanci ustalili, że uprawa ma znajdować się na prywatnej posesji w jednej z gmin powiatu mińskiego. Do policyjnej akcji zlikwidowania nielegalnej uprawy zaangażowali i włączyli się policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii. Policjanci podejrzewali, że „plantatorem” może być mieszkaniec tej miejscowości, a na co dzień uczeń szkoły ponadgimnazjalnej.

Kryminalni wspólnie ze specjalistami od nieletnich pojechali sprawdzić zdobyte informacje. Doniesienia o uprawie potwierdziły się. Za budynkami gospodarczymi policjanci odkryli rosnące rośliny konopi. To nie było wszystko. W jednej z komórek policjanci natknęli się na kolejne rośliny, tym razem wysuszone konopie. W pokoju 16-latka znaleziono dwie torebki z nasionami i fachową literaturę dotyczącą szczegółów prowadzenia uprawy.

Policjanci zabezpieczyli w sumie 52 krzaki konopi i dwie reklamówki z nasionami. 16-latka zabrano do policyjnej izby dziecka. Ostatecznie nastolatka przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynów karalnych dotyczących udzielania środków odurzających innym osobom i prowadzenia nielegalnej uprawy. Policjanci badają jeszcze inne wątki tej sprawy. 16-latek za popełnione czyny karalne będzie odpowiadał w sądzie rodzinnym i nieletnich.

ea/dn
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.14 MB)

Powrót na górę strony