Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konflikt rolników zakończony śmiercią 82-latka

Data publikacji 17.10.2012

Jak „Kargul z Pawlakiem” toczyli spory o wypasanie zwierząt na łące. Niestety jedno z ostatnich spotkań 82-latka i 56-latka na pastwisku zakończyło się śmiercią tego pierwszego. Starszy mężczyzna zaatakował młodszego drewnianym kołkiem, ten „oddał mu” uderzając go pięścią w twarz. Po tym uderzeniu staruszek upadł na ziemię i zmarł. Prokurator rejonowy w Wołominie przedstawił Zdzisławowi S. zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią człowieka. Sąd rejonowy zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3-miesięcy.

Przysłowiowe konflikty serialowych „Pawlaka i Kargula” mogą rozgrywać się nawet w dzisiejszych czasach. Niestety w przeciwieństwie do ekranowych bohaterów w tym przypadku nastąpiła śmierć człowieka. Dwóch rolników gminy Dąbrówka od dłuższego czasu toczyło konflikt o wypasanie zwierząt gospodarstwa domowego na łące, w tym przeprowadzenie bydła na pasywistko. Podczas ostatniego spotkania, 82-latek uderzył drewnianym kołkiem graniczącym działki 56-latka. Ten „oddał mu” uderzając go pięścią w twarz. Po tym uderzeniu staruszek upadł na ziemię. 56-latek powiadomił o tym zdarzeniu swoją rodzinę, która wezwała na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego. Niestety lekarz stwierdził zgon 82-latka.

Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka. Zdzisław S. został przesłuchany przez prokuratora rejonowego w Wołominie, który przedstawił mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią człowieka. Całość materiałów trafiła do miejscowego sądu. Sędzia przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 56-latka tymczasowy areszt na okres najbliższych 3 miesięcy. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ts
 

Powrót na górę strony