Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież torebki

Data publikacji 29.09.2012

Kolejnego sprawcę kradzieży torebki zatrzymali mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Jego wspólnik trafił do policyjnego aresztu kilka dni wcześniej. Funkcjonariusze nie zapomnieli o sprawie i wczoraj 38-letni Robert S. usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo, do którego się przyznał. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia w rejonie ulicy Belwederskiej. Sprawca podbiegł do kobiety, która przechodziła przez przejście dla pieszych i wyrwał jej z ręki torebkę. 64-latka straciła portfel, dokumenty, klucze do mieszkania oraz inne rzeczy osobiste, których wartość została oszacowana na kwotę 1.000 złotych. Jak się potem okazało, mężczyzna nie działał sam. W samochodzie czekał jego wspólnik, z którym później podzielił się skradzionym łupem.

Dzięki funkcjonariuszom zwalczającym przestępczość przeciwko mieniu obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje czyny. Najpierw do policyjnego aresztu trafił 29-letni Paweł M. Wczoraj policjanci zatrzymali Roberta S. 38-latek był już karany za włamania. Teraz odpowie za kradzież. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mb.to

Powrót na górę strony