Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W niedzielę odbędzie się 34 Maraton Warszawski

Data publikacji 29.09.2012

W niedzielę 30 września odbędzie się wielkie wydarzenie sportowe, społeczne i miejskie – 34. Maraton Warszawski. Zawodnicy wystartują z Mostu Poniatowskiego w Warszawie i pokonają trasę finiszując na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Po raz 34. zawodnicy przemierzą ulice Warszawy w rywalizacji o miejsce na podium w Maratonie Warszawskim. Tym razem po raz pierwszy będą finiszować na Stadionie Narodowym w Warszawie. Maraton ten od lat przyciąga coraz większą liczbę zawodników z różnych zakątków kraju i świata, a także coraz liczniejszą grupę kibiców. Zawody umożliwiają rywalizację wszystkim pełnoletnim biegaczom niezależnie od stażu biegania – amatorzy ramię w ramię z profesjonalistami walczą o najlepsze wyniki i życiowe rekordy. Maraton Warszawski to jednak nie tylko zawody sportowe, ale również wydarzenie społeczne gromadzące tłumy kibiców.

Maraton Warszawski będzie przebiegać następującą trasą :

Zawodnicy wystartują z Mostu ks. Józefa Poniatowskiego, skąd pobiegną Alejami Jerozolimskimi, skręcą  na Rondzie de Gaulle’a i ruszą w kierunku Starego Miasta. Następnie uczestnicy miną Plac Piłsudskiego, Plac Teatralny, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta i pobiegną przez ul.Miodiową, ul.Konwiktorską. Dalej trasa prowadzi Wisłostradą, Wybrzeżem Gdańskim i Kościuszkowskim oraz objazdem tunelu Wisłostrady, ul.Solec, ul.Czerniakowską, Aleją Witosa, ul.Sobieskiego, Aleją Wilanowską, Aleją Rzeczpospolitej, ul.Przyczółkową. Kolejna część trasy przebiega przez Rezerwat Natolin, ul.Nowoursynowską, ul.Przy Bażantarni, prawym pasem Aleji Komisji Edukacji Narodowej, ul.Rolną, ponownie Aleją Wilanowską, wschodnią jezdnią ul. Puławskiej, Plac Unii Lubelskiej, ul.Bagatela, Alejami Ujazdowskimi, Plac Trzech Krzyży, ul.Nowy Świat, ponownie Most Poniatowskiego, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie skąd biegacze skierują się w stronę mety usytuowanej na Stadionie Narodowym.

Kierowców planujących weekendowe wyjazdy prosimy o zapoznanie się z powyższą trasą gdyż na czas biegu (w godzinach 8:30-15:30) ulice, po których pobiegną zawodnicy będą stopniowo wyłączane z ruchu kołowego.

Ponadto dziś o godzinie 0:00 północna nitka mostu Poniatowskiego (od strony Stadionu Narodowego) zostanie zamknięta dla pojazdów. Z tego miejsca jutro o godzinie 9:00 wystartują biegacze. Jezdnia ta zostanie odblokowana o godzinie 10:00 a od godziny 10:30 do godz 15:30 będzie nieprzejezdny kierunek przeciwny, po którego jezdni biegacze bedą biec w kierunku mety umiejscowionej na Stadionie Narodowym.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej na stronie http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=823&c=100&l=1

Dodatkowe informacje na temat zawodów http://www.maratonwarszawski.com/

 

 

KSP/ro

Powrót na górę strony