Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zabezpieczenie zgromadzenia bez poważnych incydentów

Data publikacji 29.09.2012

Stołeczni policjanci zabezpieczali dziś w Warszawie zgromadzenie publiczne, którego uczestnicy maszerowali z Placu Trzech Krzyży na Plac Zamkowy. Podczas prowadzonych działań nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. W trakcie zgromadzenia z ruchu pojazdów wyłączone były okolice Placu Trzech Krzyży, odcinek Alej Jerozolimskich oraz część Traktu Królewskiego.

Uczestnicy „Marszu w obronie wolności słowa i godności człowieka” gromadzili się na Placu Trzech Krzyży od godzin przedpołudniowych. Po godzinie 15.30 nastąpił przemarsz Traktem Królewskim na Plac Zamkowy. Zgromadzenie zakończyło się około godziny 18.

Podczas zabezpieczenia policjanci oraz służby porządkowe organizatora dbali o bezpieczeństwo uczestników. W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń związanych z zakłócaniem ładu i porządku publicznego. Dzięki stałej współpracy z przedstawicielami organizatora zgromadzenia policjanci na bieżąco otrzymywali informacje o osobach potrzebujących pomocy. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej prośby o wezwanie pogotowia do osób, które zasłabły lub źle się poczuły.

W trakcie prowadzonych działań konieczne było wyłączeniu z ruchu pojazdów Placu Trzech Krzyży oraz niektórych odcinków najbliższych ulic. Na czas przejścia uczestników przez Rondo Charles'a de Gaulle'a wyłączono z ruchu pojazdów odcinek Alej Jerozolimskich pomiędzy ulicą Kruczą, a Poniatowskiego. Wstrzymany został również ruch tramwajów. Najdłuższe ograniczenia ruchu pojazdów dotyczyły części Traktu Królewskiego – Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia.

Policjanci pomogli w organizacji tymczasowych parkingów dla kilkuset autokarów, którymi do Warszawy przybyli uczestnicy zgromadzenia.

Powrót na górę strony